Pir Sultan Abdal Türk Klasikleri 3
  • Pir Sultan Abdal Türk Klasikleri 3

Pir Sultan Abdal Türk Klasikleri 3

Yazar: Arif Hikmet Par Yayın Evi: Serhat Yayınları
Yıpranma Durumu : Yeni gibi
ISBN : 9754598223
110s--1. Hamur--13.5x19.5
1998-01
Bu kitabın kredisi: 1 kredidir.
Kalan Kitap Adedi: 1
Kitap Hakkında Detaylar

"Pir Sultan Abdal Türk Klasikleri 3" kitabı hakkında

Kültür, toplumların manevi yapısını yansıtan bir aynadır. özü, ulusal değerlerden olduğu kadar evrensel değerlerden de beslenir. Kültürsüz toplumlar, köklerini yabancı kültür böceklerinin kemirdikleri ağaçlara benzer. Onları koruyacak aşı, kendi kültürlerini geliştirmek ve güçlendirmektir. Bunun içindir ki milletler, yüzyılların beğeni süzgecinden geçip gelen şair ve yazarların yeni kuşaklarına tanıtmaya büyük özen gösterirler.
Yıllar önce birkaç yayınevinin yayınladığı Türk ve Dünya klasikleri dizileri o günün koşullarına göre yararlı olmuşlarsa da sürekli gelişen dünyamızın sürekli değişen değerleri yeni görüşlerle zenginleştikçe edebiyatımız için önem taşıyan şair ve yazarların yeniden ele alınmasını zorunlu kılmaktadır.
Yayınevimiz ilk olarak halk, divan ve yenilik edebiyatımızın en ünlü beşer yazarından oluşan yeni bir klasikler dizisine başlamaktadır. Buna imdilik dünya edebiyatının en büyük on şair ve yazarını da eklemek suretiyle yirmi beş yazarlık bir diziyi gerçekleştirmek arzusundayız. Dizinin amacı, Lise ve Dengi okul öğretmen ve öğrencilerine, kolaylıkla yararlanabilecekleri bir kaynak hazırlamaktır.
Dizinin ilk iki kitabı Yunus Emre ve Mevlana Celaleddin-i Rumi'dir.
İlkesi, "Öğretimin İzinde, Eğitimin hizmetinde" olan yayınevimiz, bu yeni klasikler dizisiyle kültür hayatımıza yeni bir hizmet verdiğine inanmaktadır.

 

Gönderimlerinizi PTT Kargo ile yapabilirsiniz.

Adres: "Alsancak Cumhuriyet Bulvarı 1479 sok no: 4 Daire: 7 , AN YAZILIM Konak/İZMİR"
Alıcı ismi: Yunus Emre GÖL.

FİYAT LİSTESİ
KG/DS FİYAT + KDV
0-500 gr. 4,60 TL + KDV
1 Kg/Ds 4,60 TL + KDV
2 Kg/Ds 5,75 TL + KDV
3-5 Kg 6,90 TL + KDV
6-10 Kg 11,50 TL + KDV